Vetus tuulilasinpyyhinsarja sisältää moottorin, varren sekä sulan. Jännite on 12V ja suurin kulutus 2A. Moottori on itsepysäköivä ja yksinopeuksinen. Sen pyyhkäisykulmat ovat säädettävissä 80 ja 110 asteen asentoon. Varasulka (305mm) käy myös muiden valmistajien varsiin, joissa on 7,2 x 2,5mm:n lattaliitin. ORW12SET täytää EMC-vaatimukset.