CTC060ESP00000
EAN
CTC060ESP00000
Kategoria
Ilmaputket
Tunnisteet
Saatavilla toimittajalta keskimäärin 30 päivässä .
Myyntiehdot
Nopeat toimitukset omasta varastosta.
Päivittyvä toimittajan saatavuustieto
Lämpöeristetty ilmastointiletku Arctic ESP
Soveltuu erinomaisesti ilmastointi-, lämmitys-, kuljetus-, teollisuus-, maatalous- ja merikäyttöön.
Ominaisuudet
  • Taipuisa ja muotonsa säilyttävä – helppo asentaa ahtaissakin tiloissa
  • Erinomainen lämmöneristys: λ = 0,034 W/mK (0 °C)
  • Lämpötilankesto: -40 °C … +100 °C (jatkuva käyttö)
  • Paloluokka: 1 – M1 (sisä- ja ulkopinnat sekä eriste)
  • Vesihöyrytiiviys: μ > 65 000
  • Tiheys: 30 kg/m³
Väri: ulkopuoli musta, sisäpuoli harmaa
Pituus: 10 m rulla
Saatavilla useita halkaisijoita (Ø 50 – 254 mm)
Asennusohjeet ja huomautukset
  • Tarkista ilmanvirran suunta: letkun kierretty rakenne on asennettava ilmavirran myötäisesti.
  • Käytä aina letkunkiristimiä asennuksessa.
  • Sisähalkaisija 60mm
  • Ulkohalkaisija 70mm
  • Taivutussäde 49mm
  • Rullan pituus 10m
  • Lämpötilankesto -40 - + 110 astetta
Vastaavat tuotteet
Liittyvät tuotteet
CTC060ESP00000
Määrittelyt
Perustiedot
Valmistaja Sati
Valmistusmaa Italia
Fyysiset
Halkaisija 60mm