UM-BAT-12V100A-BT
EAN
Kategoria
Litiumakut
Saatavilla toimittajalta keskimäärin 5 päivässä .
Myyntiehdot
Nopeat toimitukset omasta varastosta.
Päivittyvä toimittajan saatavuustieto
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Akussa on sisäänrakennettu BMS
  • Akussa on sisäänrakennettu Bluetooth
  • Akussa on sisäänrakennettu lämmitys
  • Akku on taattua Exide laatua!
Litiumakkujen vaihto  Litiumakkujen asennus
Alhaisemmat kokonaiskustannukset
Suunniteltu ulkoilmaihmisille
Pienemmät käyttökustannukset:
Nopeampi uudelleenvaraus:
Kevyt:
  • Paino on 70 % kevyempi verrattuna perinteisiin akkuihin.
Akun lämmitystoiminto*:
  • Akku kestää kaikki ympäristöolosuhteet, mikä lisää mahdollisuutta seurata akun eri tiloja.
Akun hallintajärjestelmä (BMS):
  • Varmistaa turvallisen toiminnan ja parhaan mahdollisen suorituskyvyn.
Bluetooth-yhdistettävyys ja mobiilisovellus**:
  • Voit tarkastella kaikkia akun arvoja helposti matkapuhelimestasi yhdellä silmäyksellä.
Sähköiset tiedot:
  • Nimellisjännite: 12.8 V
  • Nimelliskapasiteetti: 96 Ah
  • Nimellisenergia: 1300 Wh
  • Sisäinen resistanssi: <30 mΩ @ 50 % SOC
  • Syklin kesto* (80 % DoD): Yli 4000 sykliä
  • Syklin kesto* (100 % DoD): Yli 2000 sykliä
  • Rinnankytkentä: Kyllä, enintään 4 yksikköä
  • Sarjakytkentä: Kyllä, enintään 2 yksikköä
Purkutiedot:
  • Sovelluslaitteisto
  • Maksimipurkaus (jatkuva): 100 A (1 C)
  • Huippupurkaus: 300 A @ 3.5 s
  • Purkulämpötila-alue: -20 °C - 60 °C
Lataustiedot:
  • Latausjännitealue: 13.6 V - 14.6 V
  • Maksimilatausjännite: 14.6 V
  • Lataustilan jännite: 13.8 V
  • Maksimilatausvirta: 100 A
  • Latauslämpötila-alue: -20 °C - 45 °C
  • Standardilataus (suositeltu):
    • Lataustapa: CC-CV
    • Latausvirta: 30 A (0.3 C)
    • Latausjännite: 14.6 V
    • Katkaisuvirta: 5 A (0.05 C)
Mekaaniset tiedot:
  • Ulkomitat (P x L x K): 308 x 168 x 211 mm
  • Paino: 10.7 kg
  • Terminaalityyppi: Female M8
  • Napaisuus: ETN1
  • IP-luokitus: IP54
  • Solukemia: LiFePO4
Säilytystiedot:
  • Ihanteellinen pitkäaikaissäilytyslämpötila: 15 °C - 35 °C
  • Lyhytaikaissäilytyslämpötila: -20 °C - 50 °C
  • Itsepurkaus: Alle 10 % kuukaudessa
Akun seurantatoiminnot (mobiilisovellus):
  • Akun tila ja hälytykset: Kyllä
  • Varauksen tila (SOC): Kyllä
  • Akun jännite: Kyllä
  • Lataus-/purkausvirta: Kyllä
  • Arvioitu uudelleenlatausaika: Kyllä
  • Akun lämpötila: Kyllä
  • Terveystila (SOH): Kyllä
  • Syklilaskuri: Kyllä
BMS:n itsepuolustustoiminnot:
  • Ylilatausjännite: Kyllä
  • Ylilatausvirta: Kyllä
  • Ylidiskausjännite: Kyllä
  • Ylidiskausvirta: Kyllä
  • Ylidiskausvirta (huippu): Kyllä
  • Oikosulkusuojaus: Kyllä
  • Yli-/alilämpötila: Kyllä
  • Automaattinen solutasapainotus: Kyllä
  • Automaattinen esilatauslämmitys <0 °C: Kyllä
Huomautus: Katso käyttöohjeista täydelliset yksityiskohtaiset tekniset tiedot.
Liittyvät tuotteet
UM-BAT-12V100A-BT
Määrittelyt
Perustiedot
Valmistaja Ultramax
Tekniset
Jännite 12V