Victron Energy Skylla IP44 12V 60A Laturi (SKY012060000)
Victron Energy - alan edelläkävijä vuodesta 1975
Skylla-IP44 Laturi
Ominaisuudet:
  • Täysin suojattu IP44-luokituksella:
  • LCD-näyttö:
  • CAN-väyläliitäntä (NMEA2000):
    Mahdollistaa liitännän CAN-väyläverkkoon, Skylla-i-ohjauspaneeliin tai Color Control -näyttöön.
  • Synkronoitu rinnakkaiskäyttö:
Edistyneet lataustoiminnot:
  • Sopiva lataus lyijyakuille – säädettävä absorptioaika:
  • BatterySafe-tila:
  • Varastointitila:
    Kun akkua ei pureta 24 tunnin aikana, varastointitila alentaa kelluntajännitteen 2,2 V/kenno (26,4 V 24 V akuille) minimoiden kaasunmuodostuksen ja korroosion. Viikoittain jännite nostetaan absorptiotasolle elektrolyytin sekoittumisen ja sulfaation estämiseksi.
  • Lämpötilakompensaatio:
  • Akun jännitekompensointi:
    Korvaa kaapelivastuksen aiheuttamat jännitehäviöt varmistaen oikean latausjännitteen.
  • Käyttö virtalähteenä:
  • Valmius Li-Ion-akuille (LiFePO4):
Tekniset tiedot
  • Tuotemerkki: Victron
  • Tuotekoodi: SKY012060000
  • Jännite: 12 V
  • Latausvirta: 60 A
  • Mitat: Pituus 265 mm x leveys 375 mm x korkeus 401 mm