Tuotekoodi: BMS400100000
Ominaisuudet:
  • Yhteensopiva Victron Smart LiFePO₄ -akkujen kanssa (sisäänrakennetulla BMS-liitännällä)
  • Kaksi lähtöä: Load disconnect ja Charge disconnect
    • Ohjaa ulkoisia laitteita tai releitä, jotka katkaisevat kuormat tai latauksen tarpeen mukaan
  • Esihälytyslähtö – varoitus ennen akkujen irtikytkentää
  • Kompakti ja kevyt – helppo asentaa pieniin tiloihin
  • Ei sisällä suurvirtaisia katkaisijoita tai jakelua – ohjaa muita Victron-komponentteja
Tekniset tiedot:
  • Käyttöjännite: 12 V (LiFePO₄-akut)
  • Lähtöjen ohjausvirta: max. 10 mA
  • Esihälytyslähtö: max. 1 A (ei oikosulkusuojattu)
  • Käyttölämpötila: –40...+60 °C
  • Paino: n. 0,15 kg
  • Mitat: 40 x 120 x 80 mm (arvio)