Smart BMS 12-200 BMS210055000
Ominaisuudet:
  • Laturiliitäntä (Alternator port): Maksimi latausvirta 100 A (käytettävä 125 A sulaketta)
  • System+ -liitäntä: Maksimi lataus- ja purkuvirta 200 A
  • Huipputeho (purku): 400 A
  • Latauksen aloitusjännite: >13 V
  • Virrankulutus:
    • Etäkäynnistys (remote on): 17,5 mA (ei sisällä kuorma- ja latauslähtöjä)
    • Etäpoiskytkentä (remote off):
      • 6,5 mA (BMS-toiminnot aktiivisena)
      • 4,5 mA (BMS-toiminnot pois päältä)
Lähtöliitännät:
  • Kuorman katkaisulähtö:
    • Normaali tila: korkea (Vbat – 0,1 V)
    • Lähdevirran rajoitus: 10 mA (oikosulkusuojattu)
    • Vastaanottovirta: 0 A (lähtö kelluu)
  • Latauksen katkaisulähtö:
  • Hälytyslähtö (Pre-alarm):
    • Normaali tila: kelluva
    • Hälytystilassa korkea (Vbat), maks. 1 A (ei oikosulkusuojattu)
Etäohjaus (Remote tai System on/off):
Remote L ja Remote H -liittimet
Käyttötilat:
  1. Päällä, kun L- ja H-liittimet on yhdistetty
  2. Päällä, kun L vedetään akun miinukseen (V < 5 V)
  3. Päällä, kun H on korkea (V > 3 V)
  4. Pois päältä muissa tapauksissa
Yleiset tekniset tiedot:
  • Käyttölämpötila-alue: –40 °C … +60 °C
  • Ilmankosteus (maks./keskimäärin): 100 % / 95 %
  • Elektroniikan suojausluokitus: IP65
  • DC-virtaliitäntä: M8 (kiristysmomentti 10 Nm)
  • Akun miinusliitin: Faston naaras, 6,3 mm
Kotelo:
  • Paino: 2 kg
  • Mitat (K × L × S): 65 × 120 × 340 mm